Battery: lithium; 3V; CR2430,coin; 285mAh; non-rechargeable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT-CR2430RV-LF
Tootja: RENATA
Tootja tootekood: CR2430RV-LF RENATA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3V; CR2430,coin; 285mAh; non-rechargeable
| Mounting | vertically |
| Leads | 3pin, for PCB, positive pole: 2pin |
| Body dimensions | Ø24.5x3mm |
| Capacity | 285mAh |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | coin, CR2430 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |