Battery: lithium; 3V; CR2450,coin; 540mAh; non-rechargeable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT-CR2450N/G1A
Tootja: RENATA
Tootja tootekood: CR2450N/RH-LF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3V; CR2450,coin; 540mAh; non-rechargeable
| Mounting | horizontally |
| Leads | 3pin, for PCB, positive pole: 2pin |
| Body dimensions | Ø24x5mm |
| Capacity | 540mAh |
| Quantity in package | 1 |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | coin, CR2450 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |