Diode: Schottky rectifying; SMD; 60V; 1A; SOT223
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT160S,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAT160S,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 60V; 1A; SOT223
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 8mA |
| Capacitance | 60pF |