Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT42W-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAT42W-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |