Diode: Schottky switching; SOD123; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; 7 inch reel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT42W-E3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAT42W-E3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SOD123; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; 7 inch reel
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 400mV |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Quantity in package | 3000 |
| Capacitance | 7pF |