Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; SOD323; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT43WS-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAT43WS-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; SOD323; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 450mV |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 10pF |