Diode: Schottky switching; SOD523F; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; 150mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54-02V-G3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAT54-02V-G3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SOD523F; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; 150mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523F |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Power dissipation | 150mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 2µA |
| Capacitance | 10pF |