Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BAT54-TP-HF
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAT54-TP-HF
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 2µA |
| Capacitance | 10pF |