Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; If: 0.2A; SOT323; 230mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT5405WH6327XTSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAT5405WH6327XTSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; If: 0.2A; SOT323; 230mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Power dissipation | 230mW |
| Type of diode | Schottky switching |