Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
BAT54AW RFG
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAT54AW RFG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |