Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; SOT323; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54CW
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAT54CW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 0.2A; 5ns; SOT323; 200mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 10pF |