Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54FN2-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAT54FN2-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DFN2 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. load current | 300mA |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 600mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 2µA |