Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54SFILMY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BAT54SFILMY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 640mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky switching |