Diode: Schottky switching; SMD; 40V; 0.3A; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54SWFILMY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BAT54SWFILMY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 40V; 0.3A; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky switching |