Small Signal Schottky Diode, Single, 40 V, 300 mA, 900 mV, 1 A, 150 °C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54WFILMY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BAT54WFILMY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Schottky Diode, Single, 40 V, 300 mA, 900 mV, 1 A, 150 °C
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky switching |
| Max operating temperature | 150°C |