Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT54WS_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAT54WS_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 600mV |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 2µA |