Tester: batteries and rechargeable batteries; VDC: -30÷30V; Ch: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCS6402
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BCS6402
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tester: batteries and rechargeable batteries; VDC: -30÷30V; Ch: 1
| Output current | 5A |
| Supply voltage | 110...220V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating |
| Interface | LAN, USB |
| Output voltage | 30V |
| Kind of display used | TFT 4,3" |
| Additional functions | voltmeter |
| Maximum power | 150W |
| Standard equipment | mains cable, manufacturer's calibration certificate |
| Type of tester | batteries and rechargeable batteries |
| Output voltage resolution | 1mV |
| Output current resolution | 100µA |