Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 500mA; 350mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCV47 TR PBFREE
Tootja: Central Semiconductor Corp.
Tootja tootekood: BCV47 TR PBFREE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 500mA; 350mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 220MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | Darlington |