Transistor: NPN x2; bipolar; 30V; 100mA; 250mW; SOT143B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCV61A,215
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BCV61A,215
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN x2; bipolar; 30V; 100mA; 250mW; SOT143B
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143B |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Semiconductor structure | common base |
| Type of transistor | NPN x2 |
| Power dissipation | 250mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 110...220 |