Transistor: NPN; bipolar; 32V; 800mA; 300mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCW65ALT1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BCW65ALT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 32V; 800mA; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 225mW |
| Collector current | 0.8A |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 32V |
| Current gain | 100...250 |