Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCW66GR
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BCW66GR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 250mW |
| Pulsed collector current | 1A |
| Collector current | 0.8A |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 160...400 |