Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCW68HTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BCW68HTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 310mW |
| Collector current | 0.8A |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 250...630 |