Transistor: PNP
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BCW89
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: BCW89
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 250mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 150MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |