Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 125V; 0.8A; 350mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 350mW |
| Pulsed collector current | 1A |
| Collector current | 0.8A |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 125V |