Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCX56-16-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BCX56-16-TP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 500mW |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 130MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 100...250 |