Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 6; 0.1A/50VDC; Pos: 2; -40÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD06
Tootja: C&K
Tootja tootekood: BD06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 6; 0.1A/50VDC; Pos: 2; -40÷85°C
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Kind of package | tube |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 9.65x6.73x17.27mm |
| Mechanical durability | 10000cycles |
| Quantity in package | 30 |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 10000cycles |
| Poles number | 6 |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 100mA / 50V DC |
| Stable positions number | 2 |