Transistor: NPN; bipolar; 45V; 1.5A; 12.5W; TO126
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BD135-25
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: BD135-25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 1.5A; 12.5W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 12.5W |
| Collector current | 1.5A |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 160...240 |