Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD13516STU
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BD13516STU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | THT |
| Case | TO126ISO |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 12.5W |
| Collector current | 1.5A |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 100...250 |