Transistor: PNP; bipolar; 60V; 1.5A; 12.5W; TO126
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
BD13810STU
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BD13810STU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 1.5A; 12.5W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126ISO |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 12.5W |
| Collector current | 1.5A |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 63...160 |