Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1.5A; 12.5W; SOT32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD139-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BD139
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1.5A; 12.5W; SOT32
| Mounting | THT |
| Case | SOT32 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 12.5W |
| Collector current | 1.5A |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 25...250 |