Transistor: NPN; bipolar; 45V; 4A; 36W; SOT32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD437
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BD437
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 4A; 36W; SOT32
| Mounting | THT |
| Case | SOT32 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 36W |
| Collector current | 4A |
| Frequency | 3MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |