Transistor: PNP; bipolar; 60V; 4A; 36W; TO126
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD440S
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BD440S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 4A; 36W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126ISO |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 36W |
| Collector current | 4A |
| Frequency | 3MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 40...140 |