Driver; stepper motor controller; 0.8A; Channels: 2; VSSOP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD6290EFV-E2
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BD6290EFV-E2
Spetsifikatsioon tootele Driver; stepper motor controller; 0.8A; Channels: 2; VSSOP24
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 19...28V DC |
| Case | VSSOP24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | bipolar stepper motors, DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Kind of integrated circuit | stepper motor controller |