Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 4A; 40W; SOT32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD682-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BD682
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 4A; 40W; SOT32
| Mounting | THT |
| Case | SOT32 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 40W |
| Collector current | 4A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 750 |