Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 3A; 5W; SOT223
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 5W |
| Pulsed collector current | 6A |
| Collector current | 3A |
| Frequency | 75MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 100...300 |