Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 12A; 80W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BDW94C-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BDW94C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 12A; 80W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 80W |
| Collector current | 12A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |