Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 25A/125VAC; Pos: 2
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
BE-2RB-A4
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: BE-2RB-A4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 25A/125VAC; Pos: 2
| Mounting | screw type |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Body dimensions | 49.3x21.35x17.5mm |
| Mechanical durability | 20000000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 25A / 125V AC |
| Switching method | (ON)-ON |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 6N |