Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP
Kordarv:
90.0
Minimum quantity:
180.0
Tootekood:
BEI15-120-Q12P-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: BEI15-120-Q12P-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP
| Output current | 625mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 27.9x24.4x8.4mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output current 2 | 625mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |