Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M12; IP68; 3kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 515-325-BO-C-PU-05
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 515-325-BO-C-PU-05
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M12; IP68; 3kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 59.5mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 3kHz |
| Kind of forehead | embedded |