Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷1.5mm; 10÷30VDC; M5; IP67; 5kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 516-3005-G-E4-C-S49-00,3
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 516-3005-G-E4-C-S49-00,3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷1.5mm; 10÷30VDC; M5; IP67; 5kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...1.5mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M5 |
| Switching frequency max | 5kHz |
| Kind of forehead | embedded |