Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 1kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 516-325-E5-Y-S49
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 516-325-E5-Y-S49
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 1kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | brass |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 44mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | embedded |