Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30; IP68; 100Hz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 516-362-S4-C
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 516-362-S4-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30; IP68; 100Hz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | brass |
| Range | 0...15mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 83mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 100Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |