Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷2mm; 10÷30VDC; M8; IP68; 5kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 516-377-G-E5-C-S49
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 516-377-G-E5-C-S49
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷2mm; 10÷30VDC; M8; IP68; 5kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Overall length | 45mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 5kHz |
| Kind of forehead | embedded |