Sensor: inductive; 0÷40mm; PNP / NO / NC; Usup: 10÷55VDC; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES 517-132-M7-H
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES 517-132-M7-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷40mm; PNP / NO / NC; Usup: 10÷55VDC; 200mA
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | PBT |
| Range | 0...40mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | M20 x 1,5, screw terminals |
| Switching frequency max | 50Hz |