Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2.5mm; 10÷30VDC; M8; IP68; 2kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M08EG-PSC25F-S04G
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M08EG-PSC25F-S04G
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷2.5mm; 10÷30VDC; M8; IP68; 2kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2.5mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 58mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 2kHz |
| Kind of forehead | non-embedded |