Sensor: inductive; 10÷36VDC; Connection: lead 3m; IP67; -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M08MG-GSC20B-BP03
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M08MG-GSC20B-BP03
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 10÷36VDC; Connection: lead 3m; IP67; -25÷70°C
| Supply voltage | 10...36V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | brass |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Overall length | 40mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 1.5kHz |
| Kind of forehead | embedded |