Sensor: inductive; OUT: PNP / NO / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; M12; IP68
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M12EI-PAC40F-BV03
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M12EI-PAC40F-BV03
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; M12; IP68
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...4mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Overall length | 63mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 2.5kHz |
| Kind of forehead | non-embedded |