Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 2.5kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M12MD-POC40B-BP02-003
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M12MD-POC40B-BP02-003
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; M12; IP67; 2.5kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | brass |
| Range | 0...4mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Overall length | 33mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 2.5kHz |
| Kind of forehead | embedded |