Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷6mm; 10÷30VDC; M12; IP68; 1kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M12MD1-PSC60B-S04G
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M12MD1-PSC60B-S04G
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷6mm; 10÷30VDC; M12; IP68; 1kHz
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | brass |
| Range | 0...6mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 45mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | embedded |