Sensor: inductive; Range: 0÷8mm; OUT: PNP / NO / NC; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES M18MI2-PAH80B-S04G
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES M18MI2-PAH80B-S04G
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷8mm; OUT: PNP / NO / NC; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP68 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | brass |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Overall length | 73mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | embedded |